Co oznacza słowo Yiquan?

Yiguan to słowo oznaczające "boks menatlny" lub "styl wielkiego osiągnięcia". Styl ten osiąga się po przez włączenie pracy mózgu w wykonywanie czynności fizycznych. Jest to na tyle przydatne, że pozwala na wyczucie własnego ciała oraz własnych możliwości. Powoduje rozluźnienie po ciężkim dniu pracy i całkowity relaks.

Podczas ćwiczeń istnieje możliwość zagłębienia się we własną psychikę oraz lepszego poznania własnej osoby. Dodatkowo plusem jest także, iż istnieje możliwość wyładowania wszystkich nerwów i napięć, które zebrały się po ciężkim tygodniu pracy. Wszystko to i wiele innych atrakcji czeka na chętnych, którzy pragną rozładować swoje emocje w sposób, który staje się rozpowszechniany na całym świecie w ekspresowym tempie.

01.10.2012. 15:10

Czym jest Yiquan?

Jest to jedna z odmian wschodnich sztuki walki, a szczególnie kung- fu. Ten właśnie boks menatlny cieszy się coraz większą popularnością w państwach azjatyckich. Różnicą, która pojawia się między Yiquan, a innymi sztukami walki jest taka, że w wysiłek wkłada się oprócz ciała także umysł. Zaangażowanie psychiki jest o tyle duże, że pozwala na doskonalenie własnego ciała, ruchów oraz skuteczności.

W efekcie pozwala to na osiąganie coraz to lepszych wyników oraz poprawienie radzenia sobie w trudnych sytuacjach oraz radzenia ze stresem. Wszystko to wnosi pozytywne skutki do jakości życia. Wystarczy teraz mieć ogromną nadzieję, że sztuka ta stanie się popularna na całym świecie, a szczególnie w Europie.

20.09.2012. 10:45

Free Blog Themes and Templates