Rodzaje sztuk walki podobnych do kung-fu

Kung- fu to sztuka walki znana praktycznie każdemu. Istnieje jednak kilka walk, które są bardzo zbliżone do wyżej wymienionej. To one mogą stać się czymś co zachwyci całą masę ludzi.

Boks i judo to dyscypliny, które są zaliczane do sportu a również bazują na podobnych podstawach. Samoobrona staje się elementem niezwykłym do funkcjonowania, a przecież również wykorzystuje tak wiele chwytów znanych wszystkim z kung- fu. Krav maga to natomiast system wojskowy, jednakże jego podstawy są takie same jak w innych walkach. Jest to izraelski system walki, lecz na jego naukę można sobie pozwolić już na całym świecie, nawet w Polsce. Warto wiec zaznajomić się z panującymi sztukami walki, a być może stanie się to inspiracją do spróbowania samemu.

10.10.2012. 10:44

Nowoczesne sztuki walki

Wraz z rozwojem różnych dyscyplin sportowych, równorzędnie rozwijają się współczesne sztuki walki. Bazują na tej samej podstawie co każda dyscyplina, jednak posiadają większe lub mniejsze innowacje.

Samoobrona stała sie bardzo popularnym typem, który najczęściej zaczynają trenować kobiety. Polega na dobieraniu takich rodzajów kopnięć oraz uderzeń, aby przeciwnik został pokonany w jak najkrótszym czasie. Jodo również stało się jedną z najnowocześniejszych i ciągle ulepszanych sztuk walki. Tę bowiem prowadzi się używając specjalnego kija, który musi być wykonany z drewna. Daje to jeszcze większą przewagę nad osobą, która potrafi zaatakować z zaskoczenia. Warto spróbować, ponieważ można uniknąć dzięki temu poważnych problemów.

08.10.2012. 13:35

Free Blog Themes and Templates